Aktuality‎ > ‎

Respity pro nejmenší

přidáno: 12. 7. 2017 3:03, autor: Anna Němcová
Pěstouni, kteří pečují o malé děti ve věku 2 - 6 let často řeší, že nemají žádnou možnost odpočinku, protože takto malé děti na tábor nevezmou. A kdyby vzali, tak pro mnohé z nich je to nevhodné a po návratu z pobytové akce musí pěstouni řešit nové výkyvy v chování dítěte.
Začali jsme proto letos pěstounům nabízet jednodenní respit přímo v našem centru. První proběhl v dubnu, druhý na začátku července a 18.7. je v plánu další, protože se to velmi osvědčilo.:-)
JAK TO PROBÍHÁ? Pěstouni přivedou dítě ráno do CPPR, jako  do školky. Malá skupinka dětí pak tráví den společně s jednou pracovnicí a zaškolenými dobrovolníky. Podle počasí a nálady dětí si hrají u nás, nebo jdou na hřiště či na procházku, střídají činnosti tak, aby byli všichni spokojení. Odpoledne, v domluvený čas si je pěstouni zase vyzvednou.
Termíny vybíráme tak, aby to pěstounům umožnilo si odpočinout, podle jejich představ a potřeb, takže se na nich domlouváme s konkrétními zájemci. 
Jsme přesvědčeni, že občasný odpočinek prospěje pěstounům i dětem a je výborné, když rodiče mohou např. sobotu strávit se svými staršími dětmi bez přizpůsobování se potřebám toho nejmenšího přijatého.
Pokud máte o takovýto respit zájem, ozvěte se!


Comments